کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام


جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه:
در شش ماه نخست امسال ۷۴۶ کیلو مواد مخدر در استان کشف شد

در شش ماه نخست امسال ۷۴۶ کیلو مواد مخدر در استان کشف شد

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: در شش ماه نخست امسال 746 کیلوگرم مواد مخدر از قاچاقچیان استان کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری د انشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سرهنگ مسعود محمدی در جمع خبر نگاران با اعلام خبر فوق تصریح کرد: مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر به شکل جدی در استان ادامه دارد.

وی یادآور شد: با اجرای طرح نجات یک و دو چهره شهر از وجود معتادان ولگرد پاک شده است، بطوری که در چند ماه گذشته 2369نفر توزیع کننده و 89 قاچاقچی دستگیر شده اند.

سرهنگ محمدی در ادامه با اشاره به اینکه آمار کشفیات مواد مخدر سنتی کاهش یافته، اما در بخش روانگردان افزایش داشته ایم، گفت: کشف 1043 پایپ (آلت استعمال شیشه) در نیمه نخست امسال نشان می دهد الگو مصرف از سنتی به سمت صنعتی در حال تغییر است.

وی در ادامه تصریح کرد: بیشترین مصرف مواد مخدر استان درحال حاضر تریاک است، اما در آینده با توجه به گرایش فزاینده به سمت شیشه به سمت این مواد مخدر صنعتی خواهد رفت.

سرهنگ محمدی گفت: تا پایان سال 500 کیلو مواد مخدر در چند شهرستان استان امحا خواهد شد.

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در ادامه به برنامه های پیشگیری و ترک اعتیاد استان اشاره کرد و گفت سال گذشته 19 هزار و 700 نفر در مراکز ترک اعتیاد استان اقدام به ترک کرده اند که بر اساس ارزیابی ها، 44 درصد این افراد بصورت قطعی ترک می کنند که این یک شاهکار در بخش ترک اعتیاد است.

وی افزود: در حال حاضر بر اساس سیاستهای درمانی شربت تریاک در همه مراکز درمانی استان توزیع شده است اما هنوز پرتکل مصرف آن ابلاغ نشده که به محض ابلاغ آن سریعا این شربت در میان معتادان در حال ترک که شرایط لازم را داشته باشند توزیع می شود.

وی در پایان با ا علام این خبر که سه شهر گیلانغرب، جوانرود و پاوه نامزد شهر پاک هستند، توضیح داد: شهرستانهای شرقی استان از آلودگی بیشتری برخوردارند، اما شهرستانهای غربی آلودگی کمی دارند، بطوری که سه شهرستان ذکر شده بخاطر تعداد بسیار کم معتادان شرایط نامزدی شهر پاک را دارند.