کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام


فرمانده لشکر 81 زرهی کرمانشاه
ارتش و دیگر نیروهای مسلح آماده تر از همیشه توان دفاع از کشور را دارند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، امیر رضا جهان تیغ در آستانه روز ارتش در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب، ارتش کشورمان حافظ منافع آمریکا در منطقه بود و با تجهیز به سلاح های روز در جهت حفظ منافع آمریکا در منطقه تلاش می کرد، اما با وجود اینکه ارتشیان در دامن فرعون زمان تربیت شده بودند در حساس ترین مقطع که طاغوتیان و استکبار جهانی به آنها امید بسته بودند به دامن ملت آمدند و پشتیبانی خود را از امام (ره) و انقلاب اعلام کردند.

جهان تیغ افزود: از بدو ورود امام (ره) به کشور، ارتش در کنار ملت و حامی انقلاب بود که اسکورت هواپیمای حامل امام(ره) و قبول کردن مسئولیت حفاظت از ایشان در بدو ورود به کشور نمونه هایی از  این اقدامات است.

وی با اشاره به  حماسه 19 بهمن و دیدار جمع زیادی از پرسنل نیروی هوایی و دیگر نیروها با امام (ره) گفت: با این حرکت امید طاغوتیان و استکبار از بین رفت واز آن پس از سوی عده ای سرسپرده شعار انحلال ارتش سر داده شد، آن هم در شرایطی که ضد انقلاب دست به کار شده بود و اقداماتی را علیه نظام نوپای کشورمان آغاز کرده بود، اما امام (ره) با تصمیم پیامبر گونه اش در روز 28 فروردین با قاطعیت دستور داد که فردای آن روز ارتشیان به خیابان ها بیایند و به مردم بگویند ما از شما هستیم و دراین روز ارتش تولدی دوباره یافت.

وی افزود: با شروع جنگ تحمیلی علیه کشورمان نیز در حالی که دشمن از سالها پیش خود را برای این نبرد آماده کرده بود و ما در یک شرایط گذار بودیم، ا رتش به همراه نیروهای مسلح به دفاع از کشور پرداختند و اجازه ندادند وجبی از خاک کشورمان در اشغال بماند.

جهان تیغ در ادامه گفت: ارتش طی سالیان پس از انقلاب، با ایثار و از خود گذشتگی و با تقدیم هزاران شهید و جانباز به وظیفه خود عمل کرده و توانسته رضایت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب را کسب کند.

جهان تیغ اظهار داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با تجربیات بدست آمده در طول هشت سال دفاع مقدس، نیروهای معتقد و متعهد و ساخت تجهیزات به روز مانند ناوشکن جماران و انواع موشک های برد بلند و برد کوتاه، در آمادگی کامل به سر می برد و گوش به فرمان فرمانده کل قوا آماده است تا به هر گونه تهدید دشمن پاسخ دهد.

فرمانده لشکر 81 زرهی کرمانشاه عنوان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران درکنار دیگر نیروهای مسلح آماده تر از هر زمان دیگر توان دفاع از کشور مقابل تهدیدات دشمنان را دارد. 

وی افزود: امروز کشور ما در یک موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و با اقتدار با دنیا صحبت می کند که بخشی از این اقتدار حاصل توان و آمادگی بالای نیروهای مسلح کشور است.